Communicatiestijlen: De dominante gedragstijl

Binnen de MDI gedragsanalyses staat het vurige rood voor de extraverte denkers en de dominante gedragstijl. Ben je een extraverte denker dan ben je meestal actief, onafhankelijk en ambitieus. Je neemt als vanzelf de leiding op je, organiseert de dingen en zorgt dat het loopt. Je houdt van snel resultaat, van uitdagingen en pakt problemen direct aan. Als vurige rode wil je graag een sterke en invloedrijke positie met veel ruimte voor regelvrijheid. Je hebt een hekel aan controle, tenzij je die zelf uitvoert. Je weet wat je wilt, bent liever eigen baas en daagt jezelf graag uit.

Zelfvertrouwen en initiatief

Je straalt meestal zelfvertrouwen uit en neemt het initiatief. Jij zorgt ervoor dat de benodigde informatie boven tafel komt. Je bent een meestal krachtig persoon die anderen confronteert met wat ze doen. Je neemt makkelijk en snel besluiten gruwt ervan als anderen macht over je hebben. Je wilt liefst alles graag zelf bepalen.

Veeleisend

Je zult in zijn algemeenheid anderen op hun resultaten beoordelen. Soms ben je veeleisend en heb  je niet in de gaten dat anderen zich aan jouw gedrag irriteren. Je hebt de neiging door te drammen en kritisch over andere mensen te zijn. Jouw werk gaat voor de sociale contacten. Door je hoge tempo ben je vaak ongeduldig. Punctueel als je ook bent is voor jou als vurige rode een afspraak een afspraak.

Leiderschap

Je houdt van een uitdaging en raakt verveeld als het tempo te laag ligt. Je hebt behoefte aan persoonlijk succes. Deze behoefte kan jouw vermogen om met anderen samen te werken beperken. Doelgericht als je bent werk je stap voor stap naar wat je voor ogen hebt toe. Jouw leiderschap en autoriteit wordt gemakkelijk geaccepteerd omdat je de inspanningen van allen helpt omzetten in concrete resultaten.

Kenmerken:

Avontuurlijk, competitief, moedig, beslist, direct, innovatief, vasthoudend, problemen oplossen, resultaat gericht en een zelfstarter.

Hoe kan ik het beste met jou omgaan?

Ook een betere communicatie?

Wil je ook leren je communicatie te verbeteren? Meld je dan nu aan voor de training Liever Communicatiever.De training wordt gehouden op het Zuidvliet 292 A, Leeuwarden, Friesland.


Communicatiestijlen MDI »« Mindfulness: Je eigen leven leiden

Trainingen over dit onderwerp

DatumTrainingLocatie
Do 8 november '122 daagse communicatietraining Liever CommunicatieverLeeuwarden, meld je aan

Gerelateerde artikelen